Aktualności

Jak działamy?

Spotkanie z przedstawicielami przedsiębiorstwa
Przygotowanie oferty
Podpisanie umowy
Przedstawienie harmonogramu działań
Warsztaty w zespołach interdyscyplinarnych

Narzędzia

Wychodzisz więc w poszukiwaniu bankomatu, wracasz do sklepu, robisz potrzebne zakupy, a wracając wchodzisz na pocztę, gdzie okazuje się, że nie wziąłeś tego listu z domu. Ponieważ sprawa musi być załatwiona dziś, a masz już mało czasu nie wracasz do domu na piechotę, tylko podjeżdżasz autobusem. Zostawiasz zakupy, bierzesz list, znów jedziesz autobusem na pocztę, gdzie w międzyczasie zrobiła się kolejka, stoisz w niej kwadrans, potem biegiem do domu, bo za chwilę ma przyjść hydraulik i zastanawiasz się, kiedy ten czas uciekł…


Znasz takie dni? Co wtedy myślisz o zarządzaniu swoim czasem? Podsumujmy to niefortunne wyjście: zapomniany list oraz brak gotówki w portfelu sprawił, że wszystko trwało dwukrotnie dłużej oraz trzeba było dokupić bilety na autobus. Oczywiście, wszystko się ostatecznie udało, ale można to było zrobić szybciej, lepiej i efektywniej.


O ile w powyższym przykładzie straty wynikające z braku koordynacji działań są niewielkie, o tyle w skali przedsiębiorstwa każdy niepotrzebny transport, dodatkowe koszty składowania czy nieefektywnie wykorzystany czas pracy zatrudnionych osób wiąże się z ogromnymi kosztami. Nie są to wydatki konieczne, dlatego – nazywając sprawy po imieniu – są to straty wynikające z niegospodarności lub marnotrawstwa. A potrzeba naprawdę niewiele, aby poprawić zarządzanie przedsiębiorstwem oraz jego strukturę i nie generować zbędnych kosztów.


Na potrzeby firm wymyślono więc metodologię zwaną Lean Management. Jest to technika zarządzania organizacją, która najpierw pozwala przeanalizować, co dzieje się na poszczególnych polach operacyjnych, potem – zredukować wszystkie zbędne nakłady.


Koncepcja Lean Management najpierw pyta, co chcesz osiągnąć.
Następnie, jak to robisz.
Wreszcie: dlaczego tak długo i dlaczego tak drogo.


Co najważniejsze jednak: specjaliści Lean Management wraz z kadrą zarządzającą i pracownikami firmy, odpowiadając na powyższe pytania, mogą zaoferować rozwiązania skuteczne dla danej sytuacji, plan wdrożenia i pomoc w jego przeprowadzeniu. Warto podjąć to wyzwanie!

 

8343 m2
odzyskanej przestrzeni
o 1434 min
szybsze przezbrojenia
o 912 dni
krótszy Lead Time
102
optymalnych rut motyla

Zaufali nam

aico
amerigas
bm
cofresco
delphi
frdl
gdn
huber
kc
marwit
mm
mps
pegaz
pixella
techpal
termma
ud
unilever
wilbo
witmar
kbfolie
crist
fundacja-adapa
vetrex
aptiv
aq
deli
ergo
flugger
nava
panlink
pendulum
prestige_glass
protek
Alufire
Dot2Dot
DS Partners
DST
Jabil
Kołaszewski
Materbud
Powiatowy Urzad Pracy
Thai Union

 


lean idea logo stopka

Adres do korespondencji

ul. Cyprysowa 11
80-175 Gdańsk, Polska
e-mail: leanidea@leanidea.pl

Dane kontakowe

tel: +48 607 86 49 85

Social media

Zadaj pytanie