Aktualności

Jak działamy?

Spotkanie z przedstawicielami przedsiębiorstwa
Przygotowanie oferty
Podpisanie umowy
Przedstawienie harmonogramu działań
Warsztaty w zespołach interdyscyplinarnych

Narzędzia

Powodem tak małego zainteresowania jest niewiedza oraz brak świadomości efektów i korzyści, wiążących się z tym zjawiskiem. Jedno jest pewne – automatyzacja w magazynach na pewno się opłaca! Dlaczego?
Inwestując w automatyzację magazynów, przedsiębiorstwa bezpośrednio inwestują w swój rozwój – automatyzacja polega na szukaniu nowych rozwiązań, które zapewnią bezpieczne, sprawdzone i efektywne korzyści prowadzące do ograniczenia kosztów produkcji, magazynowania i spedycji towarów, w myśl koncepcji lean. W związku z dynamicznym rozwojem rynku i wzrostem konkurencji firmy decydują się na rozwiązania z obszaru lean management, budując systemy zarządzania procesami tak, by klient, który zamawia dany produkt otrzymał go w oczekiwanym czasie.

Jak dochodzi do obniżenia kosztów? Dzięki automatyzacji możliwe są: optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej oraz pozyskanie większej pojemności magazynu – dla przedsiębiorców ma to szczególne znaczenie w kontekście rosnących cen gruntów. Warto również zauważyć, że w zautomatyzowanych magazynach rośnie bezpieczeństwo personelu i przechowywanych ładunków.
Kolejną niewątpliwą korzyścią zastosowania procesów automatycznych jest usprawnienie przemieszczania, pakowania i wysyłki produktów.

Procesy magazynowe, zwłaszcza w większych przedsiębiorstwach charakteryzują się dużą złożonością i realizowane są pod presją czasu. Konieczne jest zatem stosowanie narzędzi i programów, które zapewnią oczekiwaną efektywność. Newralgicznym punktem pracy magazynów jest komplementacja towarów. Coraz częściej w procesie kompletacji właśnie stosuje się technologie rozpoznawania głosu (ang. voice picking). Polecenia wykonania czynności są wysyłane do pracownika przez system magazynowy WMS i przetwarzane na komunikat głosowy. Takie rozwiązanie o 10-15% zwiększa produktywność danego stanowiska, a także pozwala wykluczyć powtarzające się w tym procesie pomyłki wynikające np. z monotonii pracy.

Wdrożenie automatyki magazynowej to opłacalna inwestycja w realne udoskonalenie jakości i efektywności obrotu towarem, która przyniesie znaczące korzyści dla funkcjonowania całego przedsiębiorstwa. Wszystkie rozwiązania optymalizujące pracę magazynu przyczyniają się do wzrostu efektywności procesów logistycznych.

 

Alicja Domachowska
+48 607 86 49 85
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aleksandra Walasiewicz
+48 693 86 39 39
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

8343 m2
odzyskanej przestrzeni
o 1434 min
szybsze przezbrojenia
o 912 dni
krótszy Lead Time
102
optymalnych rut motyla

Zaufali nam

aico
amerigas
bm
cofresco
delphi
frdl
gdn
huber
kc
marwit
mm
mps
pegaz
pixella
techpal
termma
ud
unilever
wilbo
witmar
kbfolie
crist
fundacja-adapa
vetrex
aptiv
aq
deli
ergo
flugger
nava
panlink
pendulum
prestige_glass
protek
Alufire
Dot2Dot
DS Partners
DST
Jabil
Kołaszewski
Materbud
Powiatowy Urzad Pracy
Thai Union

 


lean idea logo stopka

Adres do korespondencji

ul. Cyprysowa 11
80-175 Gdańsk, Polska
e-mail: leanidea@leanidea.pl

Dane kontakowe

tel: +48 607 86 49 85

Social media

Zadaj pytanie